Активна понуда

63% попуст на ТРЕТМАН ЗА КОСА SEMI DI LINO RECONSTRUCTION ALFAPARF MILANO ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ОШТЕТЕНА КОСА ВО фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 800ден. за само 299ден.

Купи сега за 299 ден.
    • Вредност 800ден.
    • Попуст 63%
    • Заштеди 501ден.
  • Преостанато време
  • НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!

Добивате

* Третман за коса од новата линија третмани на „Alfaparf Milano“:

** Semi di Lino Reconstruction - за реконструкција на оштетена коса

Подарете и на косата луксузни третмани, веднаш видливи и долготрајни резултати!

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Работно време: Понеделник - Сабота од 11:00 до 19:00

* Задолжителна е претходна резервација на
Моб.:071/231-112
Моб.:078/311-899

Опис

Откријте ги ексклузивните и уникатни третмани на ALFAPARF Milano. Специфични предлози за уникатност на секоја жена и нејзината коса.

Гарантирано и ја враќаат на косата нејзината природна убавина без разлика на моментална состојба.

На 80% од жените им е потребен специфичен интензивен третман за нејзината коса…

Semi di Lino Reconstruction - Третман за реконструкција на оштетена коса
Линија производи посветени на оштетена коса изложена на стрес, на која и е потребен специфичен третман за враќање на силата и еластичноста. ваш вистински сојузник кој ја припрема косата за понатамошни технички третмани.

Одлична комбинација од 2 исклучителни активни состојки, за урамнотежено и конкретно дејство:
Бамбусова срцевина : висока количина на силикон, како основа за сила и еластичност во срцето на влакното.
Обнова на кортексот: активни состојки добиени од природни извори, кои се грижат за оштетувањата длабоко во влакното. во исто време, на косата и дава хидратација и ја прави мека и свиленкаста.

Cortex Repair делува внатре во јадрото на влакното за обнова на оштетувањето на структурата. Тековното користење на Reconstruction производите овозможува постепена акумулација на активните состојки во влакното, за постепено враќање на силата во оштетените делови.
Комбинацијата со Shine Fix Complex целосно ги затвора кутикулите. ја врака косата во оптимална состојба, и дава исклучителен сјај.
Color Fix Complex го заштитува и долготрајно го појачува сјајот и интензитетот на бојата.

Карактеристики
интензивна „терапија“ која од ден на ден постепено ја обновува косата, за да ја
врати изгубената сила и еластичност. за разлика од обичните третмани за обнова, Reconstruction ја обновува косата без да ја направи “крута”, туку мека и лелеава. линијата Moisture го продолжува процесот на нега, со хидрирање на косата.

Фризерско студио Елит Мари на Facebook!


63% попуст на ТРЕТМАН ЗА КОСА SEMI DI LINO RECONSTRUCTION ALFAPARF MILANO ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ОШТЕТЕНА КОСА ВО фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 800ден. за само 299ден.

Компанија : Фризерско Студио Елит Мари

Адреса : Ул. Крсте Мисирков бр.5

Град : Охрид

http://goo.gl/v2DTu