Активна понуда

50% ПОПУСТ НА ТРЕТМАН ЗА ЛИЦЕ СО КОЛАГЕН ОД „ÊTRE BELLE“ ВО КОЗМЕТИЧКО СТУДИО „STILETTO“ ВО ВРЕДНОСТ ОД 1000ДЕН. ЗА САМО 499ДЕН.

Купи сега за 499 ден.
    • Вредност 1000ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 501ден.
  • Преостанато време
  • НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!

Добивате

* ТРЕТМАН ЗА ЛИЦЕ СО КОЛАГЕН ОД РЕНОМИРАНАТА ГЕРМАНСКА КОЗМЕТИКА „ÊTRE BELLE“
* Чистење (млеко, тоник без стискање), Пилинг , Маска и Крем

Освежете го вашето лице, блеснете со чисто нежно младешко лице и совршен тен!

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Купоните може да се искористат до 31.12.2017

* Работно време: Понеделник - Петок од 11:00 до 18:00, Сабота од 10:00 до 15:00

* Задолжителна е претходна резервација на Тел.:075/380-480, 075/614-168

Опис

Колагенот е најзастапен протеин во човечкото тело. Оваа главна компонента на дермисот и помага на кожата да ја задржи влага. Содржината на растворлив колаген се намалува со возраста. На возраст од околу 25 години, кожата може да почне да ја губи својата цврстина и да стане повеќе сува, додека фини линии и брчки можат да почнат да се појави. Ако кожата се снабдува надворешно со природен колаген го надохнади губитокот на влага. Поради ова, д-р Temt разви колаген линија, која ја подобрува еластичноста и содржината на вода на кожата. Линијата колаген се користи за да се зголеми еластичноста и хидратацијата на кожата. Резултатот е подобрен тон, еластичност и подобра текстура. Оваа линија е идеален за зрела и сите типови на кожа.

КОЗМЕТИЧКО СТУДИО „STILETTO“ ви нуди:

* Надградба на ноти и гел на природни нокти

* Депилација: ладна, топла, шекерна

* Третмани за лице

* Педикир и маникир

* Антицелулитна Масажа

КОЗМЕТИЧКО СТУДИО „STILETTO“ на Facebook!Компанија : КОЗМЕТИЧКО СТУДИО „STILETTO“

Адреса : Бул. Туристичка бр. 5а, ламела 4 / зграда 2

Град : Охрид

https://goo.gl/QbPn1N