Активна понуда

58% попуст на ТРЕТМАН ЗА КОСА „B.TOXKARE“ НА БАЗА НА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ОД „ALTER EGO ITALY“ ВО ФРИЗЕРСКО СТУДИО ЕЛИТ МАРИ во вредност од 1200ден. за само 499ден.

Купи сега за 499 ден.
    • Вредност 1200ден.
    • Попуст 58%
    • Заштеди 701ден.
  • Преостанато време
  • КУПЕНИ 1

Добивате

* ТРЕТМАН ЗА КОСА „B.TOXKARE“ НА БАЗА НА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ОД „ALTER EGO ITALY“

* Третман со Хијалуронска киселина кој ја прави косата безтежинска, ја подобрува структурата на влакното ја хидрира и потхранува косата а со тоа прави подобра надворешна структура. Филерите со Хијалурон ја регенерираат и зајакнуваат косата и даваат природна еластичност и младешки изглед

Третманот се состои од
* Миење со B.TOXKARE PREPARING SHAMPOO
* Нанесување на B.TOXKARE lifting serum Hyaluron
* Нанесување на B.TOXKARE CONTOURING CREAM маска
* Миење и право фенирање

Услови

* Фризерско студио ЕЛИТ МАРИ на нова локација на улица „Питу Гули“ бр. 130

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Работно време:
Понеделник - Сабота од 11:00 до 19:00

* Задолжителна е претходна резервација на
Моб.:071/231-112
Моб.:078/311-899

Опис

Динамичен филер ја регенерира и зајакнува косата и и дава природна еластичност и младешки изглед. Супстанциите кој ги содржи серумот продираат низ кутикулите на косата, ја зајакнуваат и ја обновуваат оштетената структура.

Навлажнувачки и пополнувачки својства има хијалуронската киселина, додека колагенот и кератинот ја зголемуваат еластичноста, даваат форма, мекост и здрав изглед на вашата коса.

Се нанесува после Prepping шампон на влажна коса со шприц секција по секција по должината на косата и се остава да делува 15минути, не се плакне и потоа се става Contouring cream.

Фризерско студио Елит Мари на Facebook!


58% попуст на ТРЕТМАН ЗА КОСА „B.TOXKARE“ НА БАЗА НА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ОД „ALTER EGO ITALY“ ВО ФРИЗЕРСКО СТУДИО ЕЛИТ МАРИ во вредност од 1200ден. за само 499ден.

Компанија : Фризерско Студио Елит Мари

Адреса : Ул. Питу Гули бр. 130

Град : Охрид

http://goo.gl/v2DTu