Активна понуда

ПАКЕТ 10 ТРЕТМАНИ БРАЗИЛСКА МАДЕРОТЕРАПИЈА ВО COSMETIC STUDIO EMILY во вредност од 9000ден. за само 5400ден.

Купи сега за 5400 ден.
    • Вредност 9000ден.
    • Попуст 40%
    • Заштеди 3600ден.
  • Преостанато време
  • НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!

Добивате

* ПАКЕТ 10 ТРЕТМАНИ БРАЗИЛСКА МАДЕРОТЕРАПИЈА НА ЦЕЛО ТЕЛО

* ВРЕМЕТРАЕЊЕ НА ЕДЕН ТРЕТМАН Е 45МИН.

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Работно време: Понеделник - Петок од 13:00 до 19:00, Сабота од 10:00 до 20:00

* Задолжителна е претходна резервација на Моб.:072/725-881

Опис

Мадеротерапија е вид на масажа која се базира на користење на дрвени елемени во различен облик, нарачени оклагии.
Оваа масажа се препорачува на клиенти со масни наслаги и целулит. Предноста на овие дрвени елементи е во тоа што обезбедуваат интезивен притисок на целулитот и намалувањето на масните наслаги. Оваа масажа е посебно ефикасна во намалување на обемот во колкот и бутовите како и за затегнување и обликување на нозете и на задникот.

Мадеротерапијата е терапија која потекнува од Колумбија и се заснова на користење на анатомнски направени елементи од дрво што терапијата ја прават сто процентно природна без алергиски реакции на кожата.

Оваа терапија претставува алтернатива на регуларната масажа за клиентите со вишок на масни наслаги и целулит.

Предноста на користењето на специјалните обликувани дрвени елементи е овозможување на интезивен притисок на фиброзните целулитни наслаги и отстранување на масните наслаги заедно со останатите токсини.

Техниката на работа е составена од низа движења кои што се прават со специјално направени дрвени елементи.

Применувајќи ги овие елементи на мускулите, масните наслаги и целулитот, се предизвикува стимулирање на лимфниот систем на телото и насобраните токсини исчезнуваат. Ова ослободување од токсините го потикнува метаболизмот на брзо согорување на мастите, а со самото тоа и на трајно отстранување на насобраниот целулит.

Се препорачува за:
• Опуштање на телото и умот
• Стимулација на лимфниот систем
• Елиминација на токсините
• Забрзување на метаболизмот
• Рабивање на целулитот
• Согорување на мастите
• Тонус и затегање
• Намалување на обемот на телото
• Намалување на обемот на стомакотКомпанија : Cosmetic Studio Emily

Адреса : Бул. Туристичка бр. 63

Град : Охрид

https://facebook.com/cosmeticstudioemily/