Претходна понуда

50% попуст на пакет третмани Микродермоабразија + класичен третман на лице во салон за убавина Флори во вредност од 1500ден. за само 749ден.

    • Вредност 1500ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 751ден.
  • Распродадено

Добивате

* Еден класичен третман на лице во времетраење од 90 минути

* Еден третман Микродермоабразија во времетраење од 40 минути

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Работно време: Понеделник - Сабота од 11:00 до 16:00 и од 18:00 до 20:00

* Понудата трае до 11.12.2011. Купоните можат да се искористат до 24.12.2011

* Задолжителна е претходна резервација на
Моб.:070/247-717

Опис

Со оваа понуда од kelepur.mk и салонот за убавина Флори имате неповторлива можност да добиете пакет од два третмани за лице по неверојатна цена

Класичен третман
Хигиенски третман со кој се отстрануваат митесерите и црнките од лицето збогатен со маски.

Микродермоабразија
Најпопуларниот третман за лице кој со употреба на стик со дијамантска прашина го полира површниот слој на кожата, ги отстранува мртвите клетки, дамки, лузни. Со микродермоабразијата се нормализира колагенот и еластичноста на кожата. Алтернативно нехируршко решение. Трајно решавање на старосни флеки, абнормална пигментација на кожа, бори, лузни, стрии.


50% попуст на пакет третмани Микродермоабразија + класичен третман на лице во салон за убавина Флори во вредност од 1500ден. за само 749ден.

Компанија : Салон за убавина Флори

Адреса : „Мак. Просветители“ б.б.Т.Ц. Охриѓанка (на кат)

Град : Охрид

http://goo.gl/DsHUs