Претходна понуда

50% попуст на солена соба во Beauty & Soul - Охрид во вредност од 400ден. за само 199ден.

    • Вредност 400ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 201ден.
  • Распродадено

Добивате

* 40 минути во солена соба за воздрасни

* за деца до 10 години 20 минути + бесплатна придружба (за деца до 10 години препорачливо е 20 минутно користење на солена соба)* Секој може да купи два купони за себе и два за пријател

* Понудата трае до 08.01.2012 година, купоните може да се искористат до 14.01.2012 година

* Задолжителна резервација на тел. 078/387-266

* Работно време од понеделник до сабота од 09:00 до 19:00 часот

Услови

* Секој може да купи два купони за себе и два за пријател

* Понудата трае до 08.01.2012 година, купоните може да се искористат до 14.01.2012 година

* Задолжителна резервација на тел. 078/387-266

* Работно време од понеделник до сабота од 09:00 до 19:00 часот

Опис

Солена Соба
Една од најприродните лековити терапии е халотерапијата терапија во солена соба, со научно докажани здравствени и релаксирачки вредности. се заснова на дозиран престоја во атрактивно дизајнирана солена соба , која е изработена од природна камена сол. Халотерапијата ја користи модерната технологија за создавање терапевтска микро клима, со услови кои се прилагодуваат на секој клиент, што значи дека во солената соба се пресликани условите и микроклимата од солените пештери и рудници.

Сувите Аеросоли делуваат како бронхијална четка за дишните патишта. Микроклимата во солената соба е богата со минерали и претставува идеално место за релаксација, превенција и зачувување на Вашето здравје.

Во солената соба ќе ги примите сите позитивни влијанија на негативните јони,исто какао да се наоѓате покрај море, водопад или во природа на планина.

Воздухот во солената соба има хипоалергиски, хипобактериски, бактериостатски и бактериотидни својства.

И она што е најбитно -нема апсолутно никакви контраиндикации.

Доколку ве мачат:
Алергија, астма, хроничен обструктивен бронхитис, сува кашлица, ХОБС, цистична фиброза, хроничен или алергичен ринитис, често воспаление на грло, синуситис, отитис, атопичен или контактен дерматитис, екцема, псоријаза, акни, гастритис, чир на желудник, катар на дигестивниот систем, Кронова болест, дијабетес, крвен притисок, болки во зглобовите, стрес и депресија, хрчење, општиот имунитет...

Тогаш решение за вашите проблем е само нашата Солена Соба во која ќе ја доживеете Терапијата со Сол-Халотерапија

Не е препорачливо за лица со покачена телесна температура, со канцер, прележана туберкулоза или покачен крвен притисок.

Beauty & Soul нуди:
- депилација со ладен и топол восок
- масажи: со вулкански каменња,медицинска, винитерапија, ароматерапија, релакс масажа
- маникур, педикир, надградба на нокти (специјално новогодишно декорирани)
- третмани и масажи за слабеење
- шминка, наградба на трепки, третмани на лице (специјални кавијар третман)

Beauty & Soul на Facebook!Компанија : Beauty & Soul

Адреса : Јане Сандански 92 Охрид

Град : Охрид

http://goo.gl/kFUsn