Претходна понуда

75% попуст на пакет 3 Mезотерапија и 3 Радиофрекфенција третмани за слабеење и обликување на телото во салон за убавина Silhouette во вредност од 4800ден. за само 1199ден.

    • Вредност 4800ден.
    • Попуст 75%
    • Заштеди 3601ден.
  • Распродадено

Добивате

Пакет од 6 третмани за тело

* 3 Mезотерапија

* 3 Радиофрекфенција

* Совршена комбинација за најдобри резултати!

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Пред посета на салонот задолжително е да закажете на тел. 046/257-789

* Понудата трае до 22.01.2011. Купоните можат да се искористат до 04.02.2012

Опис

Мезотерапија
Мезотерапијата е нехируршки медицинско-козметички третман, кој се состои во внесување на различни активни супстанции, растителни екстракти и витамини во подлабоките слоеви на кожата и поткожното ткиво.
Оваа техника во медицината се користи веќе 50 години како терапија против болки, спортски повреди, дегенеративни заболувања, а денес наоѓа примена и во естетската медицина. Со мезотерапијата се третираат проблеми на кожата кои се последица на стареење – брчки на лицето, опуштена и дехидрирана кожа на лицето, вратот и деколтето, нарушена пигментација на кожата, а особено успешна е и при намалување на масните наслаги и целулитот.

Радиофрекфенција
Овој третман се постигнува преку апарат со висока фреквенција, при што се предизвикува ротација и судирање на масните клетки и стимулација на топлина. Третманот е пријатен и релаксирачки и струјата воопшто не се чувствува.
Со радиофреквенцијата се подобрува функцијата на клетките и циркулацијата, се зголемува колагенот во ткивата и се активира метаболизмот да ги елиминира токсините.
Радиофреквенцијата се употребува за тело, но и за лице, како програма за подмладување која постигнува природно стимулирање на колаген и еластин, еластичност на кожата и намалување на должината и длабочината на брчките.

Silhouette
Од големата палета на третмани коишто ви ги нуди Silhouette,можете да направите избор на третмани кои ќе ги добивате паралелно, со што значително ќе заштедите на време, а ќе добиете на убавина.

Нашиот стручен персонал е тука да ве посоветува доколку не сте сигурни кој третман најмногу би ви одговарал вас или на вашиот партнер, кој исто така можете да го донесете со себе, затоа што Silhouette нуди третмани и за мажи.

Silhouette е тука да го оствари вашиот сон, да ве направи жената којашто посакувате да бидете и од насмевката на вашето лице да зрачи самодовербата што само беспрекорната убавина може да и ја овозможи на една жена.

Silhouette Охрид на Facebook!


75% попуст на пакет 3 Mезотерапија и 3 Радиофрекфенција третмани за слабеење и обликување на телото во салон за убавина Silhouette во вредност од 4800ден. за само 1199ден.

Компанија : Silhouette

Адреса : Бул. "Туристичка" бб

Град : Охрид

http://silhouette.com.mk