Претходна понуда

80% попуст на пакет 10 третмани за слабеење кој вклучува 5 LPG И 5 МИКРОКОМПЈУТЕР во салонот за убавина Silhouette во вредност од 6000ден. за само 1199ден.

    • Вредност 6000ден.
    • Попуст 80%
    • Заштеди 4801ден.
  • Распродадено

Добивате

Пакет од 10 третмани за слабеење:

* 5 LPG

* 5 Микрокомпјутер

* Совршена комбинација за најдобри резултати!

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Пред посета на салонот задолжително е да закажете на тел. 046/257-789

* Понудата трае до 25.03.2012. Купоните можат да се искористат до 07.04.2012

Опис

Микрокомпјутер
Третманот за слабеење со Микрокомпјутер се состои од четири функции во еден третман со кој се постигнува брзо зголемување на циркулацијата, отстранување на масните наслаги, длабинско разбивање на целулитот и лифтинг. Резултатот е брзо намалување на обемот и топење на масните наслаги.

LPG е најнов медицински метод кој се практикува не само за естетски, туку и за физиотерапевтски потреби. Станува збор за ефикасен, долготраен, уникатен и медицински проверен метод за отстранување целулит. LPG е светски лидер во областа на третманите на ткивата. Тој е откриен во 1986 година и е прв метод за отстранување на целулит во светот. Континуираното подобрување на овој метод го довело до првото место во областа на подобрувањето на силуетата.

LPG ќе го надмине вашиот сон за убавина и виталност, овозможувајќи ви пријатен третман на целулитот и масните наслаги, релаксација на мускулите, отстранување на синдромот „уморни нозе“, на отоците, лузните и изгорениците.
Генерално земено, LPG е медицински, безболен, нехируршки и ефикасен третман за отстранување целулит, за мазнење и затегнување на мускулите, за подобрување на метаболизмот и циркулацијата на крвта, за подобрување на имунитетот и детоксикација, за подобрување на кондицијата и зголемување на енергијата.

Ако сакате вистински резултати на трајно отстранување на целулитот и обликување на вашето тело – еден LPG третман ќе биде доволен да ви го овозможи тоа. Во Македонија овој третман можете да го добиете само во Silhouette.

Silhouette
Од големата палета на третмани коишто ви ги нуди Silhouette,можете да направите избор на третмани кои ќе ги добивате паралелно, со што значително ќе заштедите на време, а ќе добиете на убавина.

Нашиот стручен персонал е тука да ве посоветува доколку не сте сигурни кој третман најмногу би ви одговарал вас или на вашиот партнер, кој исто така можете да го донесете со себе, затоа што Silhouette нуди третмани и за мажи.

Silhouette е тука да го оствари вашиот сон, да ве направи жената којашто посакувате да бидете и од насмевката на вашето лице да зрачи самодовербата што само беспрекорната убавина може да и ја овозможи на една жена.

Silhouette Охрид на Facebook!


80% попуст на пакет 10 третмани за слабеење кој вклучува 5 LPG И 5 МИКРОКОМПЈУТЕР во салонот за убавина Silhouette во вредност од 6000ден. за само 1199ден.

Компанија : Silhouette

Адреса : Бул. "Туристичка" бб

Град : Охрид

http://silhouette.com.mk