Претходна понуда

50 % попуст на третман со растителни матични клетки во козметичко студио Angels во вредност од 2400ден. за само 1199ден

    • Вредност 2400ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 1201ден.
  • Распродадено

Добивате

* Третман со растителни матични клетки од реномираната германска компанија cNc stem cell dna

* Редослед на нанесување
1.Фаза на чистење
2.Пилинг фаза
3.Хидративна фаза
4.Активна фаза
5.Фаза маска
6.Грижа за очи
7.Крајна фаза


Услови

* Едно лице може да купи еден третман за себе, и неограничен за пријатели

* Задолжително е закажување за користење на третманот на телефон 070/219-619

* Купонот може да се искористи до 10.12.2011 година

Опис

Растителни матични клетки, пресвртница во борбата против стареењето
Поемотивен попуст од 50% за најексклузивниот хит третман со растителни матични клетки од реномираната германска компанија cNc за само 1200 денари. Третманот со матични клетки претставува последен збор во козметологијата и веднаш и го враќа сјајот, свежината и младешкиот изглед на кожата!
Поволна можност да го пробате овој третман во козметичкиот салон Angels и да го почувствувате неговиот ефект! Побрзајте и не пропуштајте ја оваа неверојатна понуда, зашто истата е ограничена само на 5 третмани со попуст од 50% !


Растителни матични клетки
Добиени од стара сорта на швајцарски јаболка „UttwilerSpätlauber“ се покажаа како асолутен избор на младоста.
Екстрактот од овие јаболка се состои од посебно долготрајни клетки кои се богати со танин, кои имаат способност нашите сопствени матични клетки да ги штитат и да го поттикнуваат нивното развивање.

Редослед на нанесување
1.Фаза на чистење
Fruit Acid Gel Cleanser
Facial Tonic
2.Пилинг фаза
Пилинг со овошни киселини или
MicroSilver BG Peeling
3.Хидративна фаза
Hyaluron Serum hydrophil се нанесува со масирање Facial Tonic или да се помине со ултра звук
4.Активна фаза
Се нанесува Stem Cell DNA Herba Fruid
Се нанесува Stem Cell DNA Herba Gel и нежно се нанесува со масирање
5.Фаза маска
Маска за посебни типови на кожа: Mask Powder Stem Cell Herba или Hydro Marin Alginat или маска за лице
6.Грижа за очи
Stem Cell DNA Herba Eye Cream
7.Крајна фаза
Stem Cell DNA Herba Cream или во зависност од тоа во кој дел од денот се користи со масирање се нанесува Stem Cell DNA Herba Night Cream

Резултатот е свеж, блескав и младолик изглед, на кој ситеќе му се восхитувате!

Матичните клетки се прасостојбата на целото наше ткиво. Тие ја градат основата при развиток и регенерација на нашиот организам. Матичните келтки, природно неутрални, имаат способност да регенериаат други клетки од кои се состои човечката кожа.

Комбинирани, продуктите на face one Stem Cell DNA серијата за грижа на Вашата кожа, го ослободуваат нивното оптимално дејство и се со сигурност соедниети со цел заштитување на малдиот изглед на Вашата кожа. После кратко време на употребување ќе се забележува дека Вашата кожа е позатегната, поисполнета, труктурно поцврста и поздрава. За да изгледате
многу години помлади.

Клучот за вечната младост е во ваши раце.


50 % попуст на третман со растителни матични клетки во козметичко студио Angels во вредност од 2400ден. за само 1199ден

Компанија : Angel's

Адреса : Трговски центар „ТРУДБЕНИК“ - II кат

Град : Охрид

http://goo.gl/eaaP4