Претходна понуда

50% попуст на AQUA DETOX третман во солена соба „VIA SOL“ во вредност од 400ден. за само 199ден.

    • Вредност 400ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 201ден.
  • Распродадено

Добивате

* AQUA DETOX SPA третман за детоксификација во времетраење од 30 минути.

* Со доплата од 100 денари добивате и третман во солена соба.

Услови

* Секој може да купи неограничен број на купони

* Понудата трае до 29.07.2012 година, купоните може да се искористат до 11.08.2012 година

* Задолжителна резервација на тел. 046/230-078

* Работно време од понеделник до сабота од 12:00 до 20:00 часот

Опис

AQUA DETOX - Детоксикација на телото
Го подмладува вашето тело и ги отстрануваат токсините од него Аква Детокс Спа третманот го зајакнува имунолошкиот систем.

Ги балансира позитивните и негативните joni во организмот.

Го намалува целулитот.

Помага во работата на бубрезите особено се препорачува за луѓе кои имаат проблеми со бу брези, и лица кои се на дијализа.

Водењето модерен живот си носи свои последици. По напорниот работен ден, ќе се вратите во вашиот топол дом и ќе си ги соблечете тешките“ чевли за малку да си ги олесните уморните нозе. Убаво се чувствувате без таа тежина, но штом повторно стапнете на подот, пак чувствувате напнатост и бодежи во стапалата.

Исто така и водењето лоша исхрана, па дури и нечистиот воздух, цигарите и стресот ја нарушуваат рамнотежата и го дисбалансираат човековиот организам. Со секојдневните физички активности, покрај заморот наседнат во стапалата, голем број и од токсините остануваат неисфрлени од телото, а притоа негативно влијаат на неговото нормално функционирање. Предизвикуваат главоболки и замор, депресија, а понекогаш и психолошки пореметувања.

После аква детокс се препорачува 40 мин. престој во солената соба за комплетен ребаланс на телото!!!!!!!!!!

Во „ВИА СОЛ“ на располагање ви се:

ХАЛОТЕРАПИЈА
-Терапија со примена на медицинска СОЛ кој се заснова на дозиран престој во посебно уредена солена соба.

AQUA DETOX
- Водена бања за нозе метода со која се елиминираат токсините од организмот.

Медицинска масажа во солена соба
-Комбинација од масажни техники при престој во солена соба

VIA SOL на Facebook!


50% попуст на AQUA DETOX третман во солена соба „VIA SOL“ во вредност од 400ден. за само 199ден.

Компанија : ВИА Сол

Адреса : ул. Марко Нестороски бр. 147

Град : Охрид

http://via-sol.net/