Претходна понуда

56% попуст на ЕДЕН ЧАС МАСАЖА по избор: релакс ароматерапија, чоколадна терапија или антиоксидантна терапија во студио за масажа „ПЕТАН“ во вредност од 800ден. за само 349ден.

    • Вредност 800ден.
    • Попуст 56%
    • Заштеди 451ден.
  • Распродадено

Добивате

* Масажа во времетраење од 60 минути по извор:

** РЕЛАКС АРОМА ТЕРАПИЈА

** ЧОКОЛАДНА ТЕРАПИЈА

** АНТИОКСИДАНТНА ТЕРАПИЈА

Масажите се извршуваат од страна на дипломиран физиотерапевт.

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Понудата трае до 26.08.2012, а купоните можете да ги искористите до 01.09.2012

* Пред посета задолжително е да закажете на моб. 075/676-910

* Работно време: Понеделник - Сабота од 10:00 до 22:00

Опис

АРОМАТЕРАПИЈА
Арома терапијата дејствува терапевтски, имуностимулирачки, смирувачки и е најефикасниот начин за апсорбирање на етеричните масла во телото. Аромите и нивното специфично дејство врз состојбата на телото и духот можат да ви помогнат брзо да ја обновите силата после напорниот и ден исполнет со стрес, физичка и умствена преумора. Сите комбинации на ароми дејствуваат благопријатно на кожата. Ја запазуваат еластичноста и свежината, ги забавуваат процесите на стареење, ја потхрануваат со витамини и незаситени масни киселини, ја нормализираат микроциркулацијата.

ЧОКОЛАДНА – ‘’АНТИСТРЕС’’ ТЕРАПИЈА
Терапијата содржи природно какао и какаови масла, кои имаат изразито стимулирачки ефект врз производството на ендорфини во мозокот- т.н. ‘’хотмони на среќата’’ и има изразито потхранувачко и релаксирачко дејство. Погодна е и за третирање на кожата на целото тело. Ја подобрува еластичноста на кожата и нејзиниот сјај.
Терапијата содржи пилинг крем, масло за масажа - бела чоколада и маска за потхранување – чоколадо.

АНТИОКСИДАНТНА ТЕРАПИЈА ЗА ТЕЛО –‘’ЦРВЕНО ВИНО’’
Терапијата содржи продукти со микроексфолирачки хидратантни и антиоксидантни активни состојки како:екстракт од црвено вино, еноцијанин и др. Дава одлични резултати на кожа која има потреба од хидратација и потхранување.
Терапијата содржи пилинг крем, хидратирачка гел-маска -црвено вино и масло за масажа-red berries (шумско овошје).


56% попуст на ЕДЕН ЧАС МАСАЖА по избор: релакс ароматерапија, чоколадна терапија или антиоксидантна терапија во студио за масажа „ПЕТАН“ во вредност од 800ден. за само 349ден.

Компанија : СТУДИО ЗА МАСАЖА ПЕТАН

Адреса : Ѓорче Петров бр.2 паркинг Христо Узунов

Град : Охрид

http://goo.gl/bmYHt