Претходна понуда

НЕВЕРОЈАТНО!!! 67% попуст на масажа по избор во студио за масажа Петан во вредност од 600ден. за само 199ден.

    • Вредност 600ден.
    • Попуст 67%
    • Заштеди 401ден.
  • Распродадено

Добивате

* Масажа во времетраење од 50-60 минути по извор:

** РЕЛАКС МАСАЖА

** МЕДИЦИНСКА МАСАЖА

** АРОМА ТЕРАПИЈА

** ЧОКОЛАДНА ТЕРАПИЈА

** АНИТИЦЕЛУЛИТНА ТЕРАПИЈА

** АНТИОКСИДАНТНА ТЕРАПИЈА

Масажите се извршуваат од страна на дипломиран физиотерапевт.

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Понудата трае до 06.05.2012, а купоните можете да ги искористите до 13.05.2012

* Пред посета задолжително е да закажете на моб. 075/676-910

* Работно време: секој ден од 09:00 до 21:00

Опис

РЕЛАКС МАСАЖА - Релакс масажа се применува со цел тонизирање на организмот. Таа го засилува имунолошкиот систем, ги отстранува заморот и напрегнатоста. Преку неа се подобрува работата на нервниот систем, крвотокот и мускулите.

МЕДИЦИНСКА МАСАЖА - Медицинската масажа е метода која се применува со дозирани механички дејствија врз телото, преку различно одбрани зафати на терапевтот со профилактична или медицинска цел.

АРОМА ТЕРАПИЈА - Арома терапијата дејствува терапевтски, имуностимулирачки, смирувачки и е најефикасниот начин за апсорбирање на етеричните масла во телото. Аромите и нивното специфично дејство врз состојбата на телото и духот можат да ви помогнат брзо да ја обновите силата после напорниот и исполнет со стрес,физичка и умствена преумора ден. Сите комбинации на ароми дејствуваат благопријатно на кожата. Ја запазуваат еластичноста и свежината, ги забавуваат процесите на стареење, ја потхрануваат со витамини и незаситени масни киселини, ја нормализираат микроциркулацијата.

АНИТИЦЕЛУЛИТНА ТЕРАПИЈА - Целулитот е проблем на секоја жена. Се сретнува кај 80% од жените. Популарно наречена ‘’кора од портокал’’ се јавува најчесто на колковите, бутовите, задникот и нозете. Антицелулитната масажа ја поттикнува циркулацијата на крвта, го јакне тонусот на кожата, го забрзува метаболизмот, и ја поттикнува елиминацијата на токсините во телото.
Терапијата содржи природен комплекс од кофеин,карнитин, гуарана, екстракт од чили пиперки, камфор кои овозможуваат силно липолитичко и термичко ( топлотно ) дејство, правејќи го организмот имун на масни натрупувања.

ЧОКОЛАДНА – ‘’АНТИСТРЕС’’ ТЕРАПИЈА - Терапијата содржи природно какао и какаово масло, кои имаат изразито стимулирачки ефект врз производството на ендорфини во мозокот- т.н. ‘’хормони на среќата’’и има изразито потхранувачко и релаксирачко дејство. Погодна е и за третирање на кожата на целото тело. Ја подобрува еластичноста на кожата и нејзиниот сјај.
Терапијата содржи пилинг крем, масло за масажа - бела чоколада и маска за потхранување – чоколадо.

АНТИОКСИДАНТНА ТЕРАПИЈА ЗА ТЕЛО –‘’ЦРВЕНО ВИНО’’ - Терапијата содржи продукти со микроексфолирачки хидратантни и антиоксидантни активни состојки како:екстракт од црвено вино,еноцијанин и др. Дава одлични резултати на кожа која има потреба од хидратација и потхранување.
Терапијата содржи пилинг крем, хидратирачка гел-маска -црвено вино и масло за масажа-red berries (шумско овошје).


НЕВЕРОЈАТНО!!! 67% попуст на масажа по избор во студио за масажа Петан во вредност од 600ден. за само 199ден.

Компанија : СТУДИО ЗА МАСАЖА ПЕТАН

Адреса : Ѓорче Петров бр.2 паркинг Христо Узунов

Град : Охрид

http://goo.gl/bmYHt