Претходна понуда

30% ПОПУСТ НА ОРГАНСКО БИЛНО МАСЛО ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ И ТЕЛО + ГРАТИС 15-МИНУТИ МАСАЖА НА ЛИЦЕ ВО СТУДИО ЗА НЕГА И УБАВИНА КСАНТИКА ВО ВРЕДНОСТ ОД 1000ДЕН. ЗА САМО 700ДЕН.

    • Вредност 1000ден.
    • Попуст 30%
    • Заштеди 300ден.
  • Распродадено

Добивате

* ОРГАНСКО БИЛНО МАСЛО ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ И ТЕЛО + ГРАТИС 15-МИНУТИ МАСАЖА НА ЛИЦЕ

* ПАКУВАЊЕ ОД 30МЛ.

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Купоните можат да се искористат до 01.04.2022г.

* Работно време: Понеделник - Петок од 10:00 до 17:00, Сабота од 10:00 до 15:00

* Задолжителна е претходна резервација на
Тел.:078/255-233

Опис

Еликсир на младоста – Цедените масла се задолжители во темелната нега на кожата

Ладно цедените масла се најновите херои за нега на кожата. Овие хранливи масла, кога се вклучени во вашиот дневен режим за нега на кожа и коса, можат да донесат видлива промена на подобро.
Можат да се користат и индивидуално или може да се вклучат во секојдневната рутина на нега на кожата.

Ладното цедење е начин на екстракција на масло од органски одгледани семиња, овошје и јаткасти плодови, безбедно притиснати на ладна температура за да се заштити маслото од труење, транс масти и други токсични хемикалии за обработка.
Тие се обработуваат без хемиска екстракција и без растворувачи како хексан и имаат висока арома и хранлива вредност.

Доколку сеуште не сте ги вклучиле во вашата секојдневна рутина, ви ги споделуваме сите благодети на цедените масла и како тие влијаат врз беспрекорниот изглед на кожата и зачувувањето на младоликоста.

Ладно цедените масла се темел во исхраната на кожата, без оглед на нејзиниот тип – било да се работи за сува, масна или зрела кожа.

Што се подразбира под тоа „ладно-цедени“?
Тоа подразбира дека во процесот на добивање на маслото, растителниот материјал не се изложува под температура повисока од 60-65 степени затоа што тогаш се оштетуваат молекулите на маслото и витамините кои се наоѓаат во нив.
Предност во користењето на природната козметика е во тоа што се користат состојки слични на дермисот, додека во класичната козметика како база се користат нафтени деривати како што се парафините и вазелинот. Исто така во комерцијалната козметика често неизбежна состојка е конзерваност, кој може да ги иритира оние кои имаат чувствителна кожа затоа што делува како алерген.

СТУДИО ЗА НЕГА И УБАВИНА КСАНТИКА НА FACEBOOK

СТУДИО ЗА НЕГА И УБАВИНА КСАНТИКА НА INSTAGRAM


30% ПОПУСТ НА ОРГАНСКО БИЛНО МАСЛО ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ И ТЕЛО + ГРАТИС 15-МИНУТИ МАСАЖА НА ЛИЦЕ ВО СТУДИО ЗА НЕГА И УБАВИНА КСАНТИКА ВО ВРЕДНОСТ ОД 1000ДЕН. ЗА САМО 700ДЕН.

Компанија : Студио за нега и убавина Ксантика

Адреса : Т. Ц. АМАМ II Спрат

Град : Охрид

https://fb.me/ksantika.ohrid.9