Претходна понуда

75% попуст на супер пакет 16 третмани за слабеење во салон за убавина Silhouette во вредност од 11250ден. за само 2800ден.

    • Вредност 11250ден.
    • Попуст 75%
    • Заштеди 8450ден.
  • Распродадено

Добивате

* 16 третмани за слабеење:
** 3 X Кавитација 3X 30минути
(3x2000ден.)
** 3 X Чили третмани (3x500ден.)
** 5 X Инфрацрвена капсула (5x400ден.)
** 5X Aнтицелулитни масажи (5x350ден.)

* Постигнете прекрасни резултати, моќен ефект со кој ќе ја имате фигурата што ја посакувате и тело со кое ќе се гордеете!

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Пред посета на салонот задолжително е да закажете на тел. 046/257-789

* Понудата трае до 10.06.2012. Купоните можат да се искористат до 23.06.2012

Опис

Ултразвучна кавитациј
Ултразвучна кавитација е напреден третман за разложување на масните наслаги, при што се добива ефект на липосукција без хируршка интервенција. Кавитацијата се практикува за неинвазивно, безболно и сигурно обликување на стомакот, колковите, бутовите, задникот, колената и надлактиците. По третманот, површината на кожата, крвните садови, нервите и мускулите остануваат недопрени и неоштетени, така што можете да продолжите со вашата секојдневна рутина и темпо на живот без никакви пречки.

Резултатите од ултразвучната кавитација се видливи веднаш по првиот третман.

Инфрацрвена капсул
Инфрацрвената капсула е апарат кој е наменет за слабеење и намалување на телесниот обем. Благодарение на инфрацрвените зраци и електростимулацијата, резултатите од третманот со Инфрацрвената капсула се многубројни:

* слабеење и намалување на телесниот обем
** отстранување на целулит
** продирање во масните ткива преку создадената топлина
** зголемување на доставувањето кислород до сите делови на телото и отстранување на токсините
** зголемување на брзината на хемиските реакции во телото
** стимулација на процесите на регенерација на ткивата
** зголемување на излачувањето течности
- предизвикување мускулна реакција без напор
* трофично дејствување со забрзување на метаболизмот
** отстранување на венско-лимфниот застој во долните екстремитети
** олабавувачко и релаксирачко дејство и гимнастика на лицето.

Антицелулитната масажа
Антицелулитната масажа е најбитен елемент во борбата против целулитот. Таа има за цел да ја израмни „портокаловата“ кожа на телото, која е проблем скоро на секоја жена.
Антицелулитната масажа ја стимулира циркулацијата, го забрзува метаболизмот, го јакне тонусот на кожата и ја забрзува елиминацијата на токсините и масните ќелии во критичните подрачја.

Silhouette
Од големата палета на третмани кои што ви ги нуди Silhouette, можете да направите избор на третмани кои ќе ги добивате паралелно, со што значително ќе заштедите на време, а ќе добиете на убавина.

Нашиот стручен персонал е тука да ве посоветува доколку не сте сигурни кој третман најмногу би ви одговарал вас или на вашиот партнер, кој исто така можете да го донесете со себе, затоа што Silhouette нуди третмани и за мажи.

Silhouette е тука да го оствари вашиот сон, да ве направи жената која што посакувате да бидете и од насмевката на вашето лице да зрачи самодовербата што само беспрекорната убавина може да и ја овозможи на една жена.

Silhouette Охрид на Facebook!


75% попуст на супер пакет 16 третмани за слабеење во салон за убавина Silhouette во вредност од 11250ден. за само 2800ден.

Компанија : Silhouette

Адреса : Бул. "Туристичка" бб

Град : Охрид

http://silhouette.com.mk