Претходна понуда

50% попуст на пакет 5 третмани за лице во салон за убавина Silhouette во вредност од 3100ден. за само 1550ден.

    • Вредност 3100ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 1550ден.
  • Распродадено

Добивате

* 5 третмани за лице:

** Skin Master
** Дијамантскиот пилинг
** Магична ракавица
** Мезотерапија
** Третман со ЛЕД светлина

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Пред посета на салонот задолжително е да закажете на тел. 046/257-789

* Работно време: Пон - Сабота од 09:00 до 21:00

* Понудата трае до 22.04.2012, а купоните можете да ги искористите до 05.05.2012

Опис

Ѕkin master
Ѕkin master е систем за подмладување на кожата, кој со нискофреквентни ултразвук вибрации безбедно и ефикасно ја ексфолира вашата кожа, зголемувајќи ја циркулацијата на крвта низ неа и со тоа правејќи ја поздрава и повитална. Со Ѕkin master од вашата кожа можете да ги отстраните:брчките и разните нерамнини, да ги изедначите различните пигменти и да ја повратите хидратантноста и цврстината на кожата.

Дијамантскиот пилинг
Дијамантскиот пилинг е третман за обновување на кожата при што се чистат и регенерираат не само површинските туку и длабинските слоеви на кожата. По овој третман кожата останува мека, мазна, хидратирана, ексфолирана и ослободена од сите нечистотии. Со длабинското чистење на кожата, дијамантскиот пилинг ја подобрува циркулацијата на крвта низ неа и ја прави поеластична, повитална и подмладена.

Магична ракавица
Третманот со магична ракавица е безболен третман кој го враќа младешкиот изглед на вашето лице. По само еден третман со магичната ракавица, еластичноста на кожата и циркулацијата на крвта се зголемуваат за повеќе од 40%.

Мезотерапија
Мезотерапија е медицинска техника за внесување на различни активни супстанци во подлабоките слоеви на кожата и поткожното ткиво со помош на микро игли. Оваа техника се користи веќе 50 години во медицината за терапија против болки, спортски повреди, дегенеративни заболувања а во последно време се повеќе наоѓа примена во естетската медицина. Со техниката МЕЗОТЕРАПИЈА можат да се третираат одредени проблем на кожата кои се последица од стареење како што се брчките на лицето,опуштена и дехидрирана кожа на лицето, вратот и деколтето, пореметување на пигментација на кожата а се покажа многу успешна и во третманите за намалување на масните наслаги и целулит.

Третман со ЛЕД светлина
Третманот со лед светлина е иновативен третман кој користи ЛЕД светлина со различна бранова должина, а делува на површината и длабоко под кожата.
Сината светлина: ги отстранува акните и се препорачува за чувствителна, акнеста и мрсна кожа
Црвена светлина: за сите типови кожа, ја регенерираа кожата преку микро циркулација
Жолта светлина: стимулира лачење на природниот колаген, и ги измазнува брчките
Зелена светлина: Ја балансира кожата кој е уморна и мрсна

Silhouette
Од големата палета на третмани коишто ви ги нуди Silhouette,можете да направите избор на третмани кои ќе ги добивате паралелно, со што значително ќе заштедите на време, а ќе добиете на убавина.

Нашиот стручен персонал е тука да ве посоветува доколку не сте сигурни кој третман најмногу би ви одговарал вас или на вашиот партнер, кој исто така можете да го донесете со себе, затоа што Silhouette нуди третмани и за мажи.

Silhouette е тука да го оствари вашиот сон, да ве направи жената којашто посакувате да бидете и од насмевката на вашето лице да зрачи самодовербата што само беспрекорната убавина може да и ја овозможи на една жена.

Silhouette Охрид на Facebook!


50% попуст на пакет 5 третмани за лице во салон за убавина Silhouette во вредност од 3100ден.  за само 1550ден.

Компанија : Silhouette

Адреса : Бул. "Туристичка" бб

Град : Охрид

http://silhouette.com.mk