Претходна понуда

71% попуст на пакет 5 MИКРОМАСАЖЕР и 5 АНТИЦЕЛУЛИТНИ МАСАЖИ во салонот за убавина Silhouette во вредност од 3750ден. за само 1099ден.

    • Вредност 3750ден.
    • Попуст 71%
    • Заштеди 2651ден.
  • Распродадено

Добивате

* Пакет од 10 третмани

* 5 MИКРОМАСАЖЕР

* 5 АНТИЦЕЛУЛИТНИ МАСАЖИ


* Измазнете ја вашата кожа, кажете им збогум на масните наслаги и целулитот!

Услови

* Можете да купите неограничен број на купони

* Пред посета на салонот задолжително е да закажете на тел. 046/257-789

* Понудата трае до 04.03.2012. Купоните можат да се искористат до 17.03.2012

Опис

Mикромасажер

Третманот со микромасажер е дермален, неинвазивен третман докажан во својата ефикасност при отстранувањето на целулитот. Микромасажерот помага за разбивање на мастите во повеќе едноставни молекули и за зголемување на циркулацијата на крвта. Тој предизвикува и отстранување на отровите од телото.

Антицелулитната масажа

Антицелулитната масажа е најбитен елемент во борбата против целулитот. Таа има за цел да ја израмни „портокаловата“ кожа на телото, која е проблем скоро на секоја жена.
Антицелулитната масажа ја стимулира циркулацијата, го забрзува метаболизмот, го јакне тонусот на кожата и ја забрзува елиминацијата на токсините и масните ќелии во критичните подрачја.

Silhouette
Од големата палета на третмани кои што ви ги нуди Silhouette, можете да направите избор на третмани кои ќе ги добивате паралелно, со што значително ќе заштедите на време, а ќе добиете на убавина.

Нашиот стручен персонал е тука да ве посоветува доколку не сте сигурни кој третман најмногу би ви одговарал вас или на вашиот партнер, кој исто така можете да го донесете со себе, затоа што Silhouette нуди третмани и за мажи.

Silhouette е тука да го оствари вашиот сон, да ве направи жената која што посакувате да бидете и од насмевката на вашето лице да зрачи самодовербата што само беспрекорната убавина може да и ја овозможи на една жена.

Silhouette Охрид на Facebook!


71% попуст на пакет 5 MИКРОМАСАЖЕР и 5 АНТИЦЕЛУЛИТНИ МАСАЖИ во салонот за убавина Silhouette во вредност од 3750ден. за само 1099ден.

Компанија : Silhouette

Адреса : Бул. "Туристичка" бб

Град : Охрид

http://silhouette.com.mk