Претходна понуда

50% попуст на третман за исправување на коса со кератин LISSE DESIGN KERATIN THERAPY - Alfaparf Milano во фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 4000ден. за само 1999ден.

    • Вредност 4000ден.
    • Попуст 50%
    • Заштеди 2001ден.
  • Распродадено

Добивате

* Прогресивен третман за исправување со кератин за сите типови на коса, Lisse Design Keratin Therapy - Alfaparf Milano

* Mазна кадифена сјајна коса која не се заплеткува со употреба на иновативна техника на база на кератин

* Долготрајни резултати до 3 месеци

* Ги отстранува и најситните и најсуви локни

* 100% безбеден, во согласност со европските стандарди

* Без парабен, соли и сулфати

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Купоните може да се купуваат и да се искористат до 02.12.2012 година

* Работно време: Пон.– Пет. 11:00 - 18:00
Сабота 11:00 – 16:00

* Задолжителна е претходна резервација на
Моб.:071/231-112 и 078/311-899

Опис

Lisse Design Keratin Therapy - Alfaparf Milano

Третманот се состои од комбинација на кератин и масла како:

- Kera-Collagen Complex: кој содржи Hydrolyzed Keratin Complex и Quaternized Collagen со помош на топлина го реформира распоредот на кератинскиот синџир на косата, ја исправа и дава карактеристично мазен резултат.

- Babassu Масло: масло од Амазонска палма кое ја прави косата мека свилена и сјајна.

Третманот има прогресивен резултат. со секоја апликација ефектот е подобар и подолготраен. за природно и особено виткана коса се препорачуваат дополнителни апликации во следните недели по првиот третман.

Третманот се состои од:

* Миење со Deep Cleansing Shampoo
* Нанесување на Smoothing Fluid
* Нанесување на Detangling Cream
* Сушење и пеглање прамен по прамен
* Миење и нанесување на Rehydrating Mask
* Сушење


Фризерско студио Елит Мари на Facebook!
50% попуст на третман за исправување на коса со кератин LISSE DESIGN KERATIN THERAPY - Alfaparf Milano во фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 4000ден. за само 1999ден.

Компанија : Фризерско Студио Елит Мари

Адреса : Ул. Питу Гули бр. 130

Град : Охрид

http://goo.gl/v2DTu