Претходна понуда

63% попуст на третман ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ НА КОСАТА од WELLA во фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 800ден. за само 299ден.

    • Вредност 800ден.
    • Попуст 63%
    • Заштеди 501ден.
  • Распродадено

Добивате

* Третман против стареење на косата, RESIST-ANTI AGE линијата од WELLA

** Миење на косата со Resist shampoo

** Нанесување на Resist serum, миење

** Нанесување на Resist liquid foam emulsion, третман без измивање

** Фенирање

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Купоните може да се купуваат и да се искористат до 02.12.2012 година

* Работно време: Пон.– Пет. 11:00 - 18:00
Сабота 11:00 – 16:00

* Задолжителна е претходна резервација на
Моб.:071/231-112 и 078/311-899

Опис

RESIST ANTI-AGE Линија против стареење на косата

Комплетна линија за спречување на стареење на сите типови коса, изработена по специјална формула. Сите производи во својот состав содржат активен комплекс на:

* Креатин- добро е позната неговата улога да ги снабдува клетките со енергија и со тоа да ја зајакнува косата од внатре и да ја направи поотпорна.
* Фитокератин- негова функција е да пенетрира длабински во структурата на влакното и да го подобри хидратантниот баланс на косата.
* Заканувачки комплекс од роибос (ROOIBOS),
* Пантенол, хидрозлизирани пченични и пченкарни протеини, протеини од соја и др.

ROOIBOS-Роибос е жбунеста билка од групата на мешункасти растенија, која е најзастапена во земјите од Јужна Африка. На африкански името значи ,,црвена грмушка,, а името го добива затоа што во процесот на оксидација листовите добиваат црвена боја и потоа се користат за зготвување на чај кој е еден вид еликсир за вечна младост. Оваа билка уште ја нарекуваат ,, чудо од билка,, заради многу силната моќ да делува против стареење на клетките и многу се користи во козметичката индустрија –производи за велнес центри, козметички и фризерски салони.

Оваа билка, всушност изобилува со уникатна комбинација на состојки кои се активни во борбата против штетните агресивни кислородни соединенија од воздухот кои се нарекуваат слободни радикали. Всушност тие делуваат и превентивно, да го спречат оштетувањето и стареењето на клетките. Исто така содржи и флаваноиди, моќни антиоксиданси, кои инстантно делуваат и овозможуваат кожата и косата да станат поеластични и поотпорни, а со тоа и да се спречи целиот процес на стареење на клетките.

Resist Shampoo - со нова технологија која делува како штит врз секое влакно посебно
Луксузна златна формула, која овозможува пената од вашата дланка нежно да трепери, а моќно да ја исчисти косата и да ја припреми за третман

Resist Serum – Интензивен третман. Во серумот всушност има и најголемо количество од доминантните состојки кои во исчистеното влакно навлегуваат, длабински делуваат и така го зајакнуваат и подмладуваат влакното. Серумот од секоја поединечна ампула се нанесува на чиста влажна коса со нежна масажа.

Resist Liquid Foam Emulsion – Третман без измивање за секојдневна употреба

Овој третман најдобро е да се прави еднаш неделно во текот на 4-5 недели еднаш во сезоната. Особено се препорачува ваков третман да се направи:

* После годишните одмори кога косата е многу уморна од сонце, УВ зраци сол од морска вода, чест стајлинг заради вечерни излегувања.....
* Во есен заради нагли промени на температурите во текот на денот
* На пролет како третман за зајакнување на косата после зимските месеци кога исхраната е еднолична, употребата на капи, промена на температурата, сув воздух во затворените простории....

Фризерско студио Елит Мари на Facebook!


63% попуст на третман ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ НА КОСАТА од WELLA во фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 800ден. за само 299ден.

Компанија : Фризерско Студио Елит Мари

Адреса : Ул. Питу Гули бр. 130

Град : Охрид

http://goo.gl/v2DTu