Претходна понуда

63% попуст на третман за НЕГА И ХИДРАТАЦИЈА НА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА од WELLA во фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 800ден. за само 299ден.

    • Вредност 800ден.
    • Попуст 63%
    • Заштеди 501ден.
  • Распродадено

Добивате

* Третман за нега и хидратација на сува, оштетена и порозна коса, EXTRA RICH линијата од WELLA

** Нанесување на Lifetex Extra Rich shampoo

** Нанесување на Extra Rich интензивна маска, миење

** Нанесување на Extra Rich instant repair

** Фенирање

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Купоните може да се купуваат и да се искористат до 02.12.2012 година

* Работно време: Пон.– Пет. 11:00 - 18:00
Сабота 11:00 – 16:00

* Задолжителна е претходна резервација на
Моб.:071/231-112 и 078/311-899

Опис

EXTRA RICH- Линија за нега и хидратација на сува, оштетена и порозна коса

Вашата коса е груба на допир, дива и непослушна. Наликува на слама, врвовите се расцветени, тешко се чешла и уште потешко се моделира. Третирањето со производите од линијата LIFETEX EXTRA RICH, ќе дадат резултати кои се одма видливи. Сите производи од оваа линија се збогатени со регенерирачки комплекс од бадемово масло и витамин Е, кој инстантно ја хидратира, прихранува и регенерира вашата коса.

Препорачуваме салонски третман со двокомпонентниот серум EXTRA RICH INSTANT REPAIR, кој делува истовремено: во внатрешната структура на влакното така што го снабдува со потребните нутритивни состојки и истовремено го подига хидро липидниот баланс на влакното на нормалното потребно ниво, а исто така делува и врз кутикулата на влакното: ја обновува,изедначува и измазнува структурата на кутикулата и така целото влакно станува посвиленкасто,посјајно и поенергично. Веќе после првиот третман косата станува појака и поенергична дури до 20%.

За луксузни завршни ефекти на косата, користете EXTRA RICH HAIR ENDS ELIXIR-кој во вистинска смисла на зборот делува како еликсир на влакното, зошто прави заштитен сјаен филм околу секое влакно, ги затвора расцветените врвови и спречува нивно повторно расцветување.

За одржување на косата во добра кондиција, се препорачува нутритивно-хидратантни третмани на косата во домашни услови. EXTRA RICH INTENSIVE MASK, или EXTRA RICH SELF WARMING MASK која само за 30 секунди го загрева влакното и длабински делува-го прихранува и хидратира. Двете маски се измиваат.

Доколку на косата и е потребно заштитна хидратантна маска која ќе делува од едно до друго миење, се препорачува EXTRA RICH MOUSSE CONDITIONER за да се одржи косата во добра кондиција, или доколку косата не е во голем мера оштетена и безживотна па и е потребна силна но не многу интензивна нутритивно-хидратантна нега.

Фризерско студио Елит Мари на Facebook!


63% попуст на третман за НЕГА И ХИДРАТАЦИЈА НА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА од WELLA во фризерско студио ЕЛИТ МАРИ во вредност од 800ден. за само 299ден.

Компанија : Фризерско Студио Елит Мари

Адреса : Ул. Питу Гули бр. 130

Град : Охрид

http://goo.gl/v2DTu