Активна понуда

39% ПОПУСТ ТРЕТМАН ЗА КОСА „REVLON KERATIN DEEP TREATMENT“ + ШИШАЊЕ И ФЕНИРАЊЕ ВО „ALEXANDRA HAIR STUDIO“ ВО ВРЕДНОСТ ОД 1800ДЕН. ЗА САМО 1099ДЕН.

Купи сега за 1099 ден.
    • Вредност 1800ден.
    • Попуст 39%
    • Заштеди 701ден.
  • Преостанато време
  • НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!

Добивате

* ТРЕТМАН ЗА КОСА „REVLON KERATIN DEEP TREATMENT“ + ШИШАЊЕ И ФЕНИРАЊЕ
** Длабоко ја обновува оштетената коса
** Ја пополнува со кератин, ја реконструира структурата на косата.
** Ја измазнува грубата површина на косата.
** Ја зајакнува кршливата коса за да ја зајакне отпорноста кон расцепување и кршење.
** Обезбедува хидратација и храна.
** Ја припитомува непослушната коса и обезбедува долгорочна заштита од пукање и статичност

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Работно време: Понеделник - Вторник од 11:00 до 17:00, Среда - Сабота од 11:00 до 18:00

* Задолжителна е претходна резервација на Моб.: 075/756-200

Опис

Третманите со кератин станаа вистинска сензација. Благодарение на нив, можете да се збогувате со сувата и оштетена коса!
Природниот кератин е протеин кој служи за заштита на површинските клетки на кожата и косата кои се оштетени под влијание на надворешни фактори. Тоа е главната компонента на косата, ноктите и кожата.

Доколку во есенскиот и зимскиот период(најчесто) ви се случи да имате сува и оштетена коса, знајте дека главни виновници се ниските температури, влажноста и просториите со сув воздух. косата сепак, се троши со текот на годините и полека исчезнува од нашето тело. За тоа делумно придонесуваме самите. Разни хемиски процеси со кои се обидуваме да ја разубавиме косата, физичко оштетување, стрес, сонце или солена вода, хлор - сето тоа прави кератинот во косата полека да избледува.

Alexandra Hair Studio на Facebook!


39% ПОПУСТ ТРЕТМАН ЗА КОСА „REVLON KERATIN DEEP TREATMENT“ + ШИШАЊЕ И ФЕНИРАЊЕ ВО „ALEXANDRA HAIR STUDIO“ ВО ВРЕДНОСТ ОД 1800ДЕН. ЗА САМО 1099ДЕН.

Компанија : Alexandra Hair Studio

Адреса : Бул. Туристичка бр. 61

Град : Охрид

http://fb.me/AlexandraHairStudioo