Активна понуда

46% ПОПУСТ НА ТРЕТМАН ЗА ЛИЦЕ ПО ИЗБОР ВО ЦЕНТАР ЗА УБАВИНА „PURITY“ ВО ВРЕДНОСТ ОД 1200ДЕН. ЗА САМО 650ДЕН.

Купи сега за 650 ден.
    • Вредност 1200ден.
    • Попуст 46%
    • Заштеди 550ден.
  • Преостанато време
  • НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!

Добивате

* ТРЕТМАН ЗА ЛИЦЕ ПО ИЗБОР:
** ANTI-AGE ТРЕТМАН
** ДИЈАМАНТСКА ДЕРМОАБРАЗИЈА

Услови

* Едно лице може да купи неограничен број купони

* Работно време: Понеделник - Петок од 10:00 до 20:00, Сабота од 12:00 до 17:00

* Задолжителна е претходна резервација на Моб.:075/575-465

Опис


ЦЕНТАР ЗА УБАВИНА „PURITY“

Убедени дека тајната на убавината лежи во хармонијата на внатрешното здравје и надворешниот изглед, ние во Purity сме посветени во обезбедување на незаборавно искуство на нашите клиенти.

ДИЈАМАНТСКА ДЕРМОАБРАЗИЈА
Дијамантската дермоабразија е нов пристап кон микродермабразијата што се практикува во САД неколку години. Дермоабразија е најдобро позната како механички пилинг со помош на кој горниот слој на кожата се отстранува нежно, па мртвите клетки на кожата се отстрануваат трајно. Основното ткиво на кожата е стимулирано да формира нови клетки на кожата и нежно да го поправа постоечкото, оштетено ткиво. На овој начин, различни проблеми со кожата – како што се брчки, нечистотии, акни или дефектни пигментации – може да се корегираат.Дијамантската дермоабразија е еволуција на конвенционалната дермоабразија. Имено во процесот се користат вистински дијаманти: брусената глава на држачот е опремена со специјални дијамантски додатоци. Дијамантската дермоабразија е идеална за проблематичните области на лицето и телото.Универзално е применлива за секој вид на кожа

ANTI-AGE ТРЕТМАН
Процесот на стареење е предизвикан од распаѓањето на клеточните и екстрацелуларните компоненти или со намалување на стапката на клучни метаболички процеси со текот на времето. Затоа, постои потреба да се интервенира во овие процеси за да се стимулира она што е добро, како што се производство на колаген, еластин и хијалуронска киселина во дермалниот слој, заедно со силни структурни протеини и зајакната природна липидна бариера. Еднакво важно е да се смират процесите кои се лоши, како што се воспаление, прекумерно стимулирање на пигмент и протеинско вкрстување со шеќери, и да се спречи прекумерно производство на ензими и други агенси кои ги напаѓаат здравите соединенија на кожата.


46% ПОПУСТ НА ТРЕТМАН ЗА ЛИЦЕ ПО ИЗБОР ВО ЦЕНТАР ЗА УБАВИНА „PURITY“ ВО ВРЕДНОСТ ОД 1200ДЕН. ЗА САМО 650ДЕН.

Компанија : Purity Beauty Center

Адреса : Партизанска 76в

Град : Охрид

https://purity.com.mk/